Podsumowanie 2022r.

ZAMKNĘLIŚMY Stowarzyszenie!!! (ale otwieramy 2 stycznia 2023r)

????

Niewątpliwie był to CIĘŻKI i intensywny rok. Nasz miejski punkt pomocy Bydgoszcz-Ukrainie odwiedziło ponad 8000 osób (głównie z Ukrainy, ale nie tylko). Większość z nich przychodziła po pomoc regularnie …

Wydaliśmy kilkadziesiąt ton odzieży, żywności, środków chemicznych, setki, pieluch, ponad setkę wózków, kilkadziesiąt łóżeczek, mnóstwo zabawek, naczyń … Wszystko co otrzymaliśmy lub co udało się kupić, głównie dzięki współpracy z Mikołaj BogdanowiczKujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy. Regularnie wspierała nas ekipa Bydgoska Bazylika na czele z ks. Sławek Bar Bar oraz liczni anonimowi darczyńcy.

W kwietniu nasze działania wsparła WIELKA dostawa darów z Anglii, zorganizowaną przez Polską Szkołę Języka Ojczystego im. Żołnierzy Niezłomnych Woking (https://polska-szkolawoking.co.uk/), na czele z p. Sylwią Wityńską.

W czerwcu, z inicjatywy społecznika Ireneusza Nitkiewicza nasz punkt odwiedziła ambasador Wielkiej Brytanii p. Anna Clunas.

W ramach 6. akcji pt. „Pomóżmy św. Mikołajowi” (organizowanej wraz z Zespołem Szkół i Placówek nr 1) obdarowaliśmy blisko 600 osób, wskazanych przez zaprzyjaźnionych społeczników, organizacje pozarządowe, nauczycieli i księży. Były to głównie osoby samotne, starsze, schorowane i rodziny wielodzietne. 17 samochodów wypełnionych prezentami dojechało, oprócz Bydgoszczy, m.in do Łabiszyna, Mąkowarska i Białych Błot.

DZIĘKI WAM, w czasie Świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy ponad 1200 paczek dla potrzebujących 🙂 Dołożyliśmy także drobną cegiełkę do wigilii organizowanej przez Bazylika Pomaga.

W 2022r. wykonaliśmy kolejne 3 charytatywne remonty.

Nie sposób podziękować i wymienić wszystkich, ale parę osób i instytucji „musimy” wymienić. Są to przede wszystkim: – ks. Sławek Bar Bar z Bydgoska BazylikaMikołaj Bogdanowicz i #łukaszwojtczakKujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy#sylwiawityńskaPolska Szkoła Języka Ojczystego im. Żołnierzy Niezłomnych w Woking; Dorota Glaza – BCOPW Gdańska 5; Aleksander Zmuda TrzebiatowskiFundacja New Story; Anna Biecka i Dariusz BieckiIreneusz NitkiewiczFundacja Chcepomagam; #wojciechświtałaFundacja Sztuka Wyboru/ The Art of Choice Foundation; s. Aleksandra Mikołajczak Caritas Diecezji Bydgoskiej; #magdalenaflorekFundacja Bezpieczny Świat; Fundacja UNUM.

Przepraszamy, jeśli kogoś pominęliśmy!

Z pewnością skala pomagania byłaby dużo mniejsza, gdyby nie pomoc dzielnych Wolontariuszek (w większości z Ukrainy) i Wolontariuszy, a zwłaszcza: Agnieszki, Anastazje, Ani, Beaty, Darii, Eweliny, Haliny, Iwony, Joli, Kariny, Karoliny, Lubej, Małgorzaty, Marioli, Michaliny, Nadii, Niny, Olesi, Sylwii, Tani, Wiesi, Wiktorii, Adama, Irka, Janusza, Krzysztofa, Ryszarda, Sławka, Tomka i Zbyszka.

WSZYSTKIM z całego serca DZIĘKUJEMY i życzymy, aby przyszły rok był choć trochę lepszy. Korzystającym z naszej pomocy życzymy cierpliwości do nas;

????

Darczyńcom i Wolontariuszom – aby dobro wracało oraz wytrwałości do dalszego pomagania!

Podsumowanie 2022r.

Zobacz również: