IX, X i XI 2019 to ambitne plany pomocy remontowej toteż potrzebujemy wsparcia finansowego: https://zrzutka.pl/bbbrmb

Pod koniec września ruszyliśmy z remontem w państwa Danuty i Jerzego Łotyszojc w Bydgoszczy. To bardzo mili emeryci, którzy opiekują się dorosłym niepełnosprawnym synem Przemysławem. Warto dodać, że to właśnie p. Jerzy jako pierwszy wezwał straż pożarną gdy paliło się mieszkanie Babci Teresy i zawołał jej zięcia mieszkającego w klatce obok … Aż strach myśleć co by  było, gdy nie pomoc sąsiedzka… Prace remontowe dotyczyły wymiany całej instalacji elektrycznej (którą wykonała młodzież z Zespołu Szkół Elektrycznych, pod opieką Roberta Krajnika), a także kapitalny remont kuchni. Wydzieliliśmy też miejsce na łazienkę i malutką ubikację, której do tej pory nie było w mieszkaniu (była wspólna na korytarzu). Do tego doszła wymiana drzwi i okien, a na koniec wyremontowaliśmy jeszcze klatkę schodową, która również ucierpiała w styczniowym pożarze. Prace zakończyliśmy w połowie listopada 🙂

Jeszcze większe wyzwanie to pomoc w Sośnie. Rodzina Państwa Grażyny Andrzeja Wąsik, bo o nich mowa, ucierpiała w nawałnicy 2 lata temu. W tym samym czasie p. Grażyna zmagała się z nowotworem i co zrozumiałe – było to największe wyzwanie. Niestety dom, w którym mieszkają wraz z piątką dzieci (w tym 1 niepełnosprawne, a dwójka z astmą oskrzelową) nadawał się do kapitalnego remontu.

Równolegle pomagaliśmy sympatycznej p. Jagodzie Ziółkowskiej (także z Sośna), która po udarze miała problem z korzystaniem z dotychczas posiadanej łazienki.

W obu mieszkaniach udało się wstawić kabinę prysznicową i położyć płytki, wyremontowaliśmy ubikację i przedpokój, a u p. Wąsik najwięcej wysiłku pochłonęła naprawa fundamentów, ich ocieplenie i izolacja, podreperowanie dachu, wymiana okna, przełożenie drzwi oraz remont wejścia. 🙂

Łącznie do Sośna jeździło ponad 100 uczniów z budowlanki i branżówki. Wielką pomoc w transporcie młodzieży otrzymaliśmy od p. Tadeusza KORCZ właściciela firmy LIBUS (www.libus.pl)

IX, X i XI 2019 to ambitne plany pomocy remontowej toteż potrzebujemy wsparcia finansowego: https://zrzutka.pl/bbbrmb

Zobacz również: